background

Темою обговорення стануть багаточисленні варіації образів класичних персонажів в коміксах, кіно та інших видах медіа. Лектором виступить Olga Kovalchuk, яка знається не лише на мистецтві мальованих історій, а й літературі та культурі в цілому.

Стверджувати, що ти не можеш сказати, хто такий Бетмен, можна у двох випадках: якщо ти нічого про нього не знаєш (і, вірогідно, ріс на іншій планеті), або знаєш про нього все. За роки існування коміксів у просторі поп-культури, супергерої обросли такою кількістю варіацій та інкарнацій, що вже неможливо із дитячим щирим запалом сказати щось на кшталт «от Супермен ніколи б не був комуністом!», або «Капітан Америка ж не одружується із Залізною Людиною!», бо завжди знайдеться розумник, який скаже, у якому випуску це було.

Лиходій у супергеройських коміксах, на жаль, частіше функція, ніж справжній об’ємний персонаж. Це логічно, адже лиходіїв має бути у кілька разів більше за героїв. Однак, якщо авторам вже вдається створити цікавий, живий образ, йому судилося проживати нові та нові свої варіанти, дивуючи героїв-ворогів та читачів.

- Що таке канон персонажа та як герої стають класичними

- Різниця між ідентичністю та персоною супергероя

- Соціальні та політичні рушії коміксних історій

- Постмодерн та комікси

- Кінокомікси як новий центр фанатського канону

- Фанфікшн як варіант альтернативного конструювання персонажа

Всі ці та ще багато інших тем будуть розібрані в рамках двох лекцій, присвячених супергероям та їх лихим супротивникам.

Ольга Ковальчук досліджує комікси крізь призму просторової критики, гендерних студій, мотивного і формального аналізу в академічному полі та читає лекції на тематичних фестивалях з 2014 року.

На Comic Con Ukraine лекторка в двох частинах розповість про альтернативні версії популярних супергероїв та лиходіїв. На вас чекатиме заглиблення в канони, мультивсесвіт та фанфікшн. Навіть якщо ці слова видаються вам незнайомими — приходьте, від того лекція стане ще цікавішою!

На Головну