background

Comic Con - З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ?

Author: arcfossa

Частина перша - зародження

Історія тематичних заходів, що об’єднували поціновувачів нестандартних видів мистецтва, охоплює не одне десятиліття. Були то комікси, фантастичні фільми чи косплей — неважливо, їх любителі довгий час залишалися диваками для звичного суспільного погляду. Ще з середини 30-х років минулого сторіччя популярними були зібрання фанатів наукової фантастики.

Так у 1939 відбувся перший World Science Fiction Convention у Нью-Йорку, який існує й до сьогодні під дещо спрощеною назвою — WorldCon.

Від «захоплення для нердів» до «популярної культури» лежав довгий шлях. В 60-х долати його вирішив Джері Бейлз, який пізніше отримав звання «батька комікс-фандому». Створивши Академію Фанатів Коміксів та Колекціонерів, Бейлз організував під її егідою конвент Alley Tally в Детройті, який став першим чималим зібранням фанатів коміксів. Окрім конвенту, Академія також підтримала ідею створення премії Alley Awards, яка, в схожій до «Оскару» манері, нагороджувала кращі мальовані історії в різних категоріях.

Проривом у 60-х роках став New-York Comicon (або Comicon 64), який відбувся в липні 1964 і зібрав близько сотні відвідувачів. Захід був націлений, в першу чергу, на придбання, обмін та продаж коміксів, але нічого не заважало відвідувачам вільно спілкуватися з однодумцями. Навіть більше, Comicon 64 став першим конвентом, на який завітали зірки індустрії: художник Стів Дітко, який працював разом зі Стеном Лі над коміксами Marvel, Флоренс Стейнберг, видавець незалежних коміксів і одна з ключових персон в Marvel Comics, та художник Том Гілл, відомий довготривалою серією коміксів The Lone Ranger.

До речі, першим, хто купив квиток на «Комікон» у Нью-Йорку став 15-ти річний Джордж Мартін, визначний автор «Пісні Льоду та Полум’я». У 2014 році на панелі San Diego Comic-Com письменник проголосив себе «першим фанатом коміксів», пожартувавши про випадок з квитком — у списку відвідувачів Comicon 64 Мартін дійсно значився на першому місці.

А далі за справу взялися хлопці з Сан-Дієго, які стали потужним поштовхом для проведення «Комік Конів» по всьому світу.

Далі буде...